O Klubu

Založeno 1935

Počátky vzniku našeho klubu se datují do roku 1935, kdy byl založen první fotbalový klub s názvem DSK (Dělnický sportovní klub) Lipník nad Bečvou. V minulosti se postupně vystřídalo několik názvů klubu, níže chronologicky:

• DSK Lipník nad Bečvou 1935 – 1944

• SK Lipník nad Bečvou 1944 – 1948

• Sokol TOS Lipník nad Bečvou 1948 – 1952

• Spartak Lipník nad Bečvou 1952 – 1992

• 1. FK Lipník nad Bečvou 1992 – 1995

• Spartak VTJ Lipník nad Bečvou 1995 – 2013

• FK Spartak Lipník nad Bečvou 2013 – doposud

V letech 1998 – 2005 zažívala lipnická kopaná období historického vzestupu, kdy náš celek mužů A vystoupal z 1.A třídy až do divize a tři roky v ní úspěšně působil. Umožnilo to několik příznivých okolností: sloučení dvou místních klubů Dukly a 1.FK 1935, podpora vojenské posádky, a zejména obrovské nasazení tehdejších funkcionářů v čele s předsedou Stanislavem Syptákem. Nová generace současných fotbalových činovníků, která převzala vedení klubu ve skromnějších podmínkách, si dala za cíl utlumit a zastavit propad v mužské kategorii a budovat lipnický fotbal na bázi vlastních odchovanců. V posledních třech letech se pozice našeho prvního týmu stabilizovala v horních patrech tabulky 1.A třídy Olomouckého kraje. Záda mu spolehlivě kryje rezerva (muži B), která nastupuje již několik let v okresním přeboru. V současnosti v našem klubu působí dva týmy mužů (1.A třída, Okresní přebor), dorost (Krajská soutěž), starší a mladší žáci (Okresní přebor), starší a mladší přípravka (Okresní přebor) a benjamínci, kteří soutěžní zápasy ještě nehrají. Naši odchovanci se uplatňují i ve vyšších soutěžích v okolních klubech (např. Sigma Olomouc, SK Hranice, 1.FC Viktorie Přerov a Hanácká Slavia Kroměříž). Práce s mládeží je naší prioritou, na které chceme stavět budoucnost nejen našeho klubu, ale také podporovat kluby v našem okolí.

Mission

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Vision

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Values